Бесплатна webinar алатка

Воспоставете работилница за во живо и правете пари за поглед. Поставете ги содржините на вирусите и изградете ја вашата публика.

U LIVE е популарна платформа за проследување во живо за webinars и интерактивни емисии. Одете во живо, споделете одлична содржина и заработувате пари за погледи и кога некој коментира на вашите пораки.

{{alt_catalogue_image}}

Добијте колку што заработувате

Не се применуваат такси за вас како креатор на содржина. Ние не го делиме вашиот приход со трети страни.

ULIVE е крос-платформа

Апликацијата работи на сите уреди: десктоп компјутери, лаптопи, таблети и паметни телефони. Достигнете ја вашата целна публика ефективно!

250,000

Месечни активни корисници

+10%

Раст на публиката месечно

$1600

Просечен месечен приход од содржини

Ексклузивни термини за талентирани творци

Willе удвоиме сè што заработувате на U ULIVE и ќе ви обезбедиме поддршка од нашите развивачи - во случај да имате повеќе од 5000 претплатници на Twitch, YouTube, Facebook или друга услуга.

Само испратете ни ја врската до вашата страница и ULIVE ID: hello@ulive.chat

Приход во минута

Willе бидете платени за секој посетител, дури и во бесплатен поток.

Мулти стриминг

Комбинирајте го ULIVE стриминг со други услуги.

Соберете донации без посредници

Ние дозволуваме да објавувате врски до услуги за донации и е-паричници за да добиваат донации право од корисниците.

Нема забрани за содржина

Ние не забрануваме игри и топла содржина во струи. Едноставно создаваме земја и старосна граница за одредени работни места.

Сподели нешто добро со светот и плати за тоа

Започнете со градење на вашата публика. Објавете некои бесплатни и корисни содржини за да станете популарни и да го зголемите гледаноста. Вклучете се со вашата публика. Оди во живо за да ја промовирате вашата содржина и да заработите пари!

По изградбата на некоја лојална публика, обидете се да објавите нешто многу вредно за нив. Наплатете го за да го зголемите приходот или да го делите бесплатно ако публиката е доволно голема.

{{alt_build_in_chat}}

Приватни преноси во живо

Одете во живо и направете го вашиот проток приватен за да споделите некои вредни информации. Да се плати за секоја минута од потокот.

Плаќаат по радиодифузер за преглед

Вие можете да направите пасивен приход со вредна содржина. Сите видеа и фотографии ви носат пари секогаш кога ќе се видат.

Следете го скриптот

Можете да изберете еден од претходно поставуваните и да делува соодветно за време на пренос во живо. Сите претходни поставки имаат голем број на уникатни дејства кои треба да ги извршите.

Донации и подароци

Корисниците имаат тенденција да се заблагодарат на најдобрите стручњаци со испраќање на монети.

Остани безбедно

Остани анонимни

Ние не бараме ниту ги споделуваме вашите лични податоци со трети страни. Само докажете дека веќе сте 18 да започнете да заработувате со нас.

Црната листа

Забрани одредени земји и региони за да се спречи несаканото внимание.

Лесно пари

Повлечете пари користејќи ја вашата кредитна картичка, е-паричник или жичен трансфер. Ние, исто така, ги поддржуваме криптоварувачките плаќања.

Користете ги услугите VISA, Mastercard, Bitcoin, SEPA, Bitsafe или добијте фактура за да повлечете пари.

Споделете голема содржина со светот

U LIVE поддржува 12 јазици досега (повеќе јазици треба да бидат поддржани). Апликацијата се користи во 251 земја.

Поддржани јазици:

Англиски, германски, француски, шпански, чешки, руски, турски, јапонски, хебрејски, арапски, италијански и холандски.

Автоматски превод

Сите пишани содржини што вие и вашите корисници ги произведуваат автоматски се преведуваат. Можете лесно да комуницирате со корисниците без да знаете странски јазици.

Започнете го својот прв пренос во живо сега, лесно е!

1.

Пријавете се како домаќин - лесно е!

2.

Објавете вредна содржина и комуницирајте со вашата публика

3.

Изведете бесплатни работилници и мастер-класи за да ја изградите вашата публика